Kancelaria prawna


Obsługa firm
Prowadzenie firmy jest nieodłącznie związane z funkcjonowaniem w zawiłościach polskiego systemu prawnego. Konieczność znajomości przepisów, procedur i terminów to dla wielu przedsiębiorców smutna konieczność, a brak wiedzy i doświadczenia może, mimo najlepszych chęci, skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami wynikającymi z nieświadomie popełnionych błędów.
Proponujemy stałą obsługę firm z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego i podatkowego. Zespół doświadczonych ekspertów kompleksowo prowadzi bieżące sprawy firmowe dbając o każdy szczegół i dochowując dbałości o zachowanie procedur i wymaganych terminów.
Pomagamy także w sprawach doraźnych, kiedy wymagana jest doraźna pomoc doświadczonego zespołu adwokatów. Prowadzimy sprawy gospodarcze, w tym z zakresu nieuczciwej konkurencji, a także:

  • prawa gospodarczego,
  • prawa administracyjnego,
  • prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Obsługa osób indywidualnych
Życiowe sytuacje, w których konieczne jest skorzystanie z pomocy adwokata dla wielu osób są bardzo stresujące. Doświadczony zespół adwokatów z naszej Kancelarii pomaga Klientom przejść przez najtrudniejsze momenty skutecznie rozwiązując życiowe problemy.
Świadczymy usługi z zakresu:

  • prawa karnego,
  • prawa rodzinnego,
  • prawa cywilnego,
  • prawa ubezpieczeniowego,
  • prawa pracy.

Restytucja mienia na Kresach
Nawet 5 miliardów dolarów warte są majątki na terenie Ukrainy, które według prawa wciąż należą do Polaków. O rekompensatę z tytułu własności pozostawionej na terenie obecnej Ukrainy może ubiegać się około 150 tys. obywateli.

Przeprowadzenie procesu restytucji jest obowiązkiem wszystkich państw chcących dołączyć do Unii Europejskiej lub związać się ze Wspólnotą umową stowarzyszeniową. Ukraina dążąc do zbliżenia z Europą Zachodnią ma za zadanie dostosować swoje przepisy prawa do regulacji obowiązujących na terenie UE, a te wymagają restytucji mienia utraconego po II wojnie światowej. Zatem o  rekompensatę z tytułu utraconych majątków mogą ubiegać się wszystkie osoby, które dotąd nie otrzymały odszkodowań i zgodnie z obowiązującym prawem europejskim wciąż pozostają pełnoprawnymi właścicielami majątków pozostawionych na terenie obecnej zachodniej Ukrainy. W Polsce to minimum 150 tys. osób.

Aby jednak liczyć na odzyskanie odszkodowań za majątki pozostawione przez przodków trzeba przygotować się długi proces z ukraińskim rządem. Nasza Kancelaria we współpracy z agencją detektywistyczną Detektyw24 przeprowadzi wszystkie niezbędne czynności oraz przygotuje pełną dokumentację dowodową niezbędną w procesie dochodzenia swoich należności.

 

realizacja: ibif.pl created by: ibif.pl created by: ibif.pl created by: ibif.pl created by: ibif.pl